.

O nás

Na světovém kongresu “International Ju-Jitsu Federation” ve slovinské Ljubljaně, 19.4.2003 byla za člena přijata také Česká Republika, zastoupená Českým svazem Fighting Ju-Jitsu (ČSFJJ).
V České republice byla roku 1992 založena nová sportovní disciplína Ju-Jitsu: “FIGHTING JU-JITSU, DUO, JU-JITSU A ZÁVODNÍ FORMY JU-JITSU. Jedná se o sportovní disciplíny bojového umění, které užívají technik Juda, Karate, formy Aikida a jiných bojových sportů, tj. technik držení, pák, škrcení, ale i kopové, úderové a porazové techniky. Těchto závodů se mohou zúčastňovat i nečlenové ČSFJJ, tedy judisté, karatisté, zápasníci, kick-boxeři nebo i jiné bojové disciplíny. Prostě sportovci, kteří se zabývají sportem tradičního Ju-Jitsu nebo jinými bojovými sporty, při dodržení mezinárodních pravidel sportovního Ju-Jitsu a pravidel mezinárodního svazu IJJF.
Zkušební program a páskování členů Ju-Jitsu je v kompetenci každé školy, klubu, nebo organizace. ČSFJJ obsah Kyu-zkoušek pouze doporučuje.
Ke startu na národní a mezinárodní závody je zapotřebí vlastnit mezinárodní průkaz ČSFJJ. Náš svaz je jediným právoplatným zástupcem IJJF v ČR. Máte-li zájem o další informace a sportovní pravidla tohoto moderního bojového sportu, obraťte se na sekretariát ČSFJJ (csfjj@ju-jitsu.cz)
ČSFJJ přijímá nové členy i jednotlivce, kluby, školy a organizace z České republiky. Vydává mezinárodní průkazy (nutné pro všechny národní a mezinárodní akce IJJF), licence, zkušební programy na zkoušky
Ju-Jitsu, pravidla Fighting a Duo Ju-Jitsu.
Dále zajišťuje školení rozhodčích, trenérů, národní a mezinárodní semináře pod vedením světově uznávaných trenérů a rozhodčích, čímž umožňuje startovat na evropských světových kolbištích. Informuje o národních, mezinárodních soutěžích a tréninkových akcí světové organizace IJJF (International Ju-Jitsu Federation)
Jsme také členy ČSJ. V náplni sportovního školení bojových sportů je:
sebeobrana (Ju-Jitsu) pro děti, mládež a dospělé
judo, Judo pro děti, mládež a dospělé
karate: všechny základní techniky, kopy a údery sportu karate.
Garantem úrovně ČSFJJ je členství v IJJF a náš trenér Achim Hanke 7. dan Ju-Jitsu, patý dan juda; Heinz Pritzl: 7.Dan Ju-Jitsu, 2.Dan Judo a uznávaný mezinárodní rozhodčí; Joachim Spiegler 6. dan Ju-Jitsu, 2.Dan Judo a 1. Dan Karate-Do Shotokan; Michael Korn 6. dan Ju-Jitsu a další mezinárodní trenéři ČSFJJ.

Těšíme se na váš zájem, spolupráci s naším svazem a zástupci škol Českého svazu Fighting Ju-Jitsu a BUSHIDOKAI-PRHA. Adresy zúčastněných sportovních škol najdete na www.Ju-Jitsu.cz